Polska technologia Blika została sprzedana

Polska technologia Blika została sprzedana

Polski Standard Płatności

Polski Standard Płatności pozwolił, by Zjednoczone Emiraty Arabskie skorzystały z technologii płatności mobilnych Blik. Czy to szansa dla naszego rynku?

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich obywatele będą mogli skorzystać z płatności, która w naszym kraju jest znana od lar. Polski Standard Płatności (który zarządza płatnością mobilną Blik) zezwolił na wdrożenie systemu w kraju arabskim. Nie będzie to co prawda takie samo rozwiązanie, jak u nas, ale Arabowie będą korzystać na technologii mocno oparte na znanym nam rozwiązaniu.

Technologia Blik napędzi płatności

To naprawdę zaskakująca wiadomość: po raz pierwszy Blik (stworzony w Polsce) zostanie wykorzystany w innym kraju. Technologia użyta przy tej metodzie płatonści zostanie wykorzystana do stworzenia nowego rozwiązania płatniczego za usługi publiczne. Pomoże w tym firma DXC Technology, która od samego początku wspierała Polski Standard Płatności.


(fot. Mobi rank )

Jak wiadomo, Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą wykorzystać Blik do obsługi płatności za usługi publicznego. Z tego rozwiązania będzie mogła skorzystać każda osoba z dowodem i oczywiście rachunkiem bankowym w Emiratach. Uruchomienie systemu zostało zaplanowane na 2020 rok.

Blik podstawą do rozwoju

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, podkreśla, że bez Blika w Polsce wprowadzenie podobnej platformy na jakimkolwiek innym runku byłoby po prostu trudniejsze. Obecna sytuacja to również idealna okazja do sprawdzenia czy ten model biznesowy systemu płatniczego zda egzamin w innym kraju. DTC Technology już stworzyło długoterminowy plan eksportu tej technologii. Dobra wiadomość jest taka, że Blik wygrał w otwartym przetargu: nasza rodzinna technologia okazała się lepsza niż inne międzynarodowe propozycje.

 

Wojna w Ukrainie. Producenci elektryków podnoszą ceny swoich pojazdów Wojna w Ukrainie. Producenci e...

Rosnące ceny surowców z pewnością mogą opóźnić harmonogram d...

ZTE znów stanie przed sądem. Firmie postawiono poważne zarzuty ZTE znów stanie przed sądem. F...

Chiński koncern ZTE ponownie stanie przed amerykańskim sądem...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!