Polska technologia Blika została sprzedana

Polska technologia Blika została sprzedana

Polski Standard Płatności

Polski Standard Płatności pozwolił, by Zjednoczone Emiraty Arabskie skorzystały z technologii płatności mobilnych Blik. Czy to szansa dla naszego rynku?

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich obywatele będą mogli skorzystać z płatności, która w naszym kraju jest znana od lar. Polski Standard Płatności (który zarządza płatnością mobilną Blik) zezwolił na wdrożenie systemu w kraju arabskim. Nie będzie to co prawda takie samo rozwiązanie, jak u nas, ale Arabowie będą korzystać na technologii mocno oparte na znanym nam rozwiązaniu.

Technologia Blik napędzi płatności

To naprawdę zaskakująca wiadomość: po raz pierwszy Blik (stworzony w Polsce) zostanie wykorzystany w innym kraju. Technologia użyta przy tej metodzie płatonści zostanie wykorzystana do stworzenia nowego rozwiązania płatniczego za usługi publiczne. Pomoże w tym firma DXC Technology, która od samego początku wspierała Polski Standard Płatności.


(fot. Mobi rank )

Jak wiadomo, Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą wykorzystać Blik do obsługi płatności za usługi publicznego. Z tego rozwiązania będzie mogła skorzystać każda osoba z dowodem i oczywiście rachunkiem bankowym w Emiratach. Uruchomienie systemu zostało zaplanowane na 2020 rok.

Blik podstawą do rozwoju

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, podkreśla, że bez Blika w Polsce wprowadzenie podobnej platformy na jakimkolwiek innym runku byłoby po prostu trudniejsze. Obecna sytuacja to również idealna okazja do sprawdzenia czy ten model biznesowy systemu płatniczego zda egzamin w innym kraju. DTC Technology już stworzyło długoterminowy plan eksportu tej technologii. Dobra wiadomość jest taka, że Blik wygrał w otwartym przetargu: nasza rodzinna technologia okazała się lepsza niż inne międzynarodowe propozycje.

 

E-paragony nowością w sklepach? E-paragony nowością w sklepach...

Czy e-paragony są odpowiedzią na rosnące zużycie papieru czy...

Rozwój FinTech oznacza nowe zagrożenia dla konsumentów Rozwój FinTech oznacza nowe za...

Jakie ryzyko wiąże się z dynamicznym rozwojem FinTech?

Powiązane

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!