BLIK od A do Z

BLIK od A do Z

Elements envato

Płatność blikiem to szybka i wygodna metoda. Jak wielu Polaków z niej korzysta?

Jak się okazuje, Polacy, płacąc online, najczęściej wybierają opcję płatności BLIKIEM. W ciągu ostatnich lat zyskiwała ona coraz więcej zwolenników: zarówno internautów, jak i e-commerców!

Popularność BLIKA

Dlaczego BLIK stał się tak popularny? Okazuje się, że wprowadzenie tej formy płatności pozwala zwiększyć sprzedaż na swojej stronie! Wszystko dzięki temu, że ułatwia i przyśpiesza zakupy on-line. Do tego, ta metoda jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań! Nic więc dziwnego, że płatność BLIK pobija kolejne rekordy.

Mówi się, że z BLIKA najczęściej korzystają osoby młode. Coś w tym jest, bo w przedziale 18-44 lata, ponad 70% użytkowników korzysta z tej metody płatności! Później ten procent spada, chociaż u osób powyżej 55 roku życia, dalej oscyluje to na poziomie 50%, co daje niezły wynik. Wcale nas to nie dziwi. Płatność BLIKIEM jest bezpieczna, wygodna i szybka!

BLIK nie tylko na zakupy on-line

Jednak metoda płatności BLIKIEM to nie tylko możliwość szybkich zakupów on-line. Okazuje się, że to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają karty płatniczej! Dlaczego? Blikiem możesz:

  • zapłacić w stacjonarnym sklepie,
  • opłacić paczkę u kuriera,
  • przelać pieniądze na konto drugiej osoby.

BLIK – na czym polega

Żeby zapłacić BLIKIEM, wystarczy podać 6-cyfrowy kod, który możemy wygenerować w aplikacji bankowej. W odróżnieniu do przelewu online, w tym przypadku nie trzeba wpisywać wszystkich danych i upewniać się czy wpisaliśmy poprawny numer konta. Poza tym, taka płatność jest księgowana niemalże natychmiastowo!

Jeśli często płacisz BLIKIEM za zakupy w Internecie, możesz pomyśleć o „zapamiętaniu” sklepu lub przeglądarki. Dzięki temu bank nie będzie Cię prosić o potwierdzenie płatności!

Usługa BLIK jest dostępna od 2015 roku i stale zdobywa grono zwolenników. Szacuje się, że na chwilę obecną korzysta z niej ponad 3 mln klientów! Jak widać wygoda i szybkość to rzeczy, które w tych czasach bardzo się liczą.

Rozwój FinTech oznacza nowe zagrożenia dla konsumentów Rozwój FinTech oznacza nowe za...

Jakie ryzyko wiąże się z dynamicznym rozwojem FinTech?

Wojna w Ukrainie. Producenci elektryków podnoszą ceny swoich pojazdów Wojna w Ukrainie. Producenci e...

Rosnące ceny surowców z pewnością mogą opóźnić harmonogram d...

Powiązane

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!