2,25 miliona dolarów od Toyoty na rozwój inżynierii elektronicznej

2,25 miliona dolarów od Toyoty na rozwój inżynierii elektronicznej

UKNow - University of Kentucky

Biorąc pod uwagę ogromny postęp technologiczny, społeczeństwo potrzebuje inżynierów do rozwiązywania najbardziej złożonych problemów. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł koncern motoryzacyjny Toyota, który wspomógł edukację studentów amerykańskiej uczelni.

Zaczęła się współpraca między College of Engineering na University of Kentucky, a Bluegrass Community and Technical College (BCTC). Studenci mogą teraz uzyskać tytuły naukowe w dziedzinach technologii elektronicznych. Projekt powstał dzięki dotacjom Toyoty. 

Nowoczesne nauczanie

Nowy Wydział Technologii Inżynieryjnej na Bluegrass Community Technical College (BCTC), to w dużej mierze projekt, który powstał dzięki darowiźnie w wysokości 2,25 miliona dolarów od Toyoty. Jednostka naukowa oferuje zupełnie nowe kierunki studiów, m.in. inżynierię technologii komputerowych czy systemów elektronicznych.

Absolwenci nowych kierunków zostaną przeszkoleni w zakresie najnowszych technologii i wyposażeni w praktyczne umiejętności niezbędne do prosperowania w branżach, gdzie wymagana jest ogromna wiedza o elektronice.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Toyotą i University of Kentucky, aby zapewnić najlepsze możliwości naszym studentom. Rekrutacja studentów ze wszystkich środowisk wzbogaci nasze programy i branżę, a także umożliwi uczniom rozpoczęcie kariery, która poprawi ich życie”. – powiedział Greg Feeney, rektor BCTC.Siedziba Toyoty w Japonii.
Fot. automotorblog

Studenci nie będą się nudzić

Program nauczania przygotuje studentów do rozwoju na wysoce konkurencyjnym rynku globalnym i zapewni umiejętności niezbędne do poprawy jakości produkcji, usprawnienia procesów i zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych.

„Zapotrzebowanie na coraz bardziej zaawansowane umiejętności produkcyjne wymaga rozszerzenia kształcenia inżynieryjnego” – powiedział Nelson Akafuah, rektor Wydziału Technologii Inżynieryjnej.

Edukacja będzie obejmowała zajęcia oparte na ponad 25-letniej współpracy inżynierów z University of Kentucky z Toyotą. Studenci skorzystają z profesjonalnych instruktorów, z których niektórzy to byli dyrektorzy koncernu motoryzacyjnego

„To ekscytujące partnerstwo edukacyjne znacznie przyczyni się do tego, że więcej studentów z Kentucky będzie przygotowanych do podejmowania wyzwań zaawansowanego globalnego rynku” – powiedział Tom Buffetta, wiceprezes ds. inżynierii produkcji w Toyocie.

Uczestnicy programu zdobędą wiedzę na temat architektury systemów komputerowych, od projektowania bramek niskiego poziomu po zaawansowane mikroprocesory i aktualne standardy magistrali.

Campus BCTC.
Fot. Winchester Cathedral Mansion

To nie koniec

Toyota ogłosiła kolejną inwestycję w wysokości 1,7 miliona dolarów, aby zwiększyć możliwości niedostatecznie reprezentowanych studentów i pomóc im w zdobyciu stopni inżynierskich. Kwota zostanie wykorzystana do utworzenia i wsparcia Funduszu Stypendialnego na rzecz Różnorodności Technologii Inżynieryjnych Toyoty, który zapewni roczne stypendia dla studentów.

Komplementarne technologie w analizie danych, uczeniu maszynowym, interakcji człowiek-maszyna, inteligentnych robotach, połączonym łańcuchu dostaw i możliwości przesyłania cyfrowych instrukcji do świata fizycznego, które mogą obsługiwać inteligentne, ekonomiczne i zautomatyzowane zakłady — wymagają nowego zestawu umiejętności komputerowych. Jak zapowiada Toyota, te studia mają dostarczyć na rynek pracy wysoce wykwalifikowanych pracowników. 

2,25 miliona dolarów od Toyoty na rozwój inżynierii elektronicznej 2,25 miliona dolarów od Toyoty...

Biorąc pod uwagę ogromny postęp technologiczny, społeczeństw...

HalfPrice polski odpowiednik TK Maxx HalfPrice polski odpowiednik T...

Grupa CCC stworzyła polski odpowiednik TK Maxx. Odzież, obuw...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!