Sukces banków w Polsce

Sukces banków w Polsce

Elements envato

Czy banki w Polsce mogą się równać z największymi instytucjami w Europie?

Mamy dla Ciebie nie lada informację. Aż 3 banki znalazły się na liście 10 najbardziej zaawansowanych cyfrowo instytucji finansowych w Europie! Czy mamy z czego być dumni? Okazuje się, że tak!

Przyszłość bankowa: cyfryzacja

Inwestycje, które zostały włożone w digitalizację usług bankowych przyniosły wiele korzyści. Wystarczy spojrzeć chociaż na klientów, którzy często stawiają na możliwość wygodnego korzystania z aplikacji mobilnych. Jednak nie wszystkie instytucje zawierzyły swoją przyszłość cyfryzacji. Teraz może się to mocno odbić: w czasach dzisiejszej pandemii wygodniej i bezpieczniej jest załatwić wszystko przy pomocy aplikacji. Nie bez powodu więc powstał ranking banków, które z tym zadaniem poradziły sobie najlepiej.

Wiodące banki w Polsce… poniżej średniej?

Chociaż aż 3 banku w naszym kraju znalazły się w pierwszej 10, to ich podstawowe oferty są poniżej średniej. Rada specjalistów jest prosta: instytucje finansowe powinny uprościć swoje oferty oraz wzmocnić pakiet produktów, które będą bardziej dostosowane do potrzeb klientów.

Wracając jednak do samej cyfryzacji: nasze banki radzą sobie świetnie na tle banków europejskich. W tym również szwajcarskich. W trakcie oceny (w skali od 0 do 100), mBank, PKO Bank Polski oraz Bank Millenium zyskały od 72 do 76 punktów! Robi to wrażenie, bowiem lider zdobył 88 punktów.

Szansa dla banków w Polsce

Mamy nadzieję, że nasze banki rozwiną swoją ofertę i uproszczą aplikacje mobilne. Wiele z nich jest dość złożonych, a założenie tam konta może budzić nie raz wątpliwości, a nawet kłopoty. Nie mniej jednak takie wyróżnienie może zachęcić do poprawienia swoich aplikacji oraz ofert. Pozwoli to nie tylko zatrzymać przy sobie klientów ale też zdobyć nowych.Okazuje się, że trwająca już ponad roku pandemia znacznie przyśpieszyła digitalizację sektora bankowego. Wszystko przez niebezpieczeństwo związane z bezpośrednim kontaktem, a także wygodą, jaką daje możliwość załatwienia wszystkich spraw w domowym zaciszu. 

Może masz już swojego lidera wśród instytucji bankowych? Który bank uważasz za najbardziej przyjazny klientom, a który za najlepszy pod kątem ofert czy intuicyjności aplikacji?

Co warto wiedzieć o kontrolowaniu? Co warto wiedzieć o kontrolowa...

Jakie można wyróżnić zasady kontrolowania? Jakie typy kontro...

Rosjanie już nie skorzystają z transferów w kryptowalutach. Pojawiła się nagła decyzja Rosjanie już nie skorzystają z...

Część Rosjan stara się ominąć sankcje, wykonując operacje fi...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!