Nowe formy płatności w PKO BP

Nowe formy płatności w PKO BP

telepolis

Sprawdź, co nowego planuje Twój bank!

Bank PKO BP słynie z częstych zmian i nowinek. Czym zaskoczy nas teraz?

Płatności zbliżeniowe - jeszcze prostsze niż dotąd

Co nowego dostaniemy od PKO BP  w przyszłym roku? Bank zaplanował uruchomienie dwóch ciekawych rozwiązań, które bardzo ułatwią płatności zbliżeniowe

Jest to płatność Xiaomi Pay i SwatchPAY! Co dzięki temu zyskamy? Te 2 rozwiązania pozwolą nam płacić zbliżeniowo bez użycia tradycyjnej karty, za to z wykorzystaniem elektroniki noszonej.

Xiaomi Pay

Ten rodzaj płatności jest możliwy dzięki opasce Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, która weszła do Polski w październiku. Debiut gadżetu wiązał się też ze startem usługi Xiaomi Pay, która początkowo pojawiła się w Banku Pocztowym, fintechach ZEN.com i Curve, a później w mBanku. Xiaomi Pay chcą wprowadzić też inne banki, a wśród nich jest właśnie PKO BP.

fot. gsm maniak

Jak zatem wygląda płatność za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC i usługi Xiaomi Pay? Aby tego dokonać musimy zainstalować w smartfonie aplikację Mi Fit i tam wybrać usługę Xiaomi Pay oraz skonfigurować kartę. Na opaskę zostanie wgrany specjalny token. Odtąd można już płacić zbliżeniowo jak smartfonem z NFC. Przed pierwszą płatnością konieczne będzie podanie kodu PIN. Niestety, Xiaomi Pay dostępne jest tylko ze Mi Smart Bandem 6 NFC.

SwatchPAY! 

Ta usługa dostępna jest dla posiadaczy zegarków marki Swatch. Choć nie jest to bardzo popularna metoda płatności, oferuje ją już m.in.: Alior Bank, Getin Noble Banku, BNP Paribas, Curve, mBank, a wkrótce będziemy mogli dopisać do tej listy PKO BP.

SwatchPAY! to system dostępny w kilkunastu zegarkach marki Swatch. Żeby z niego korzystać, wystarczy ściągnąć na smartfon aplikację SwatchPAY! i posługując się nią, dodać do zegarka kartę płatniczą mBanku.

fot. Instalki

Ciekawostką jest to, że zegarkiem można płacić przez SwatchPAY! nawet wtedy, gdy bateria jest rozładowana! Jak to możliwe? Ponieważ energię potrzebną do zrealizowania płatności dostarcza terminal. By zrealizować transakcje, wystarczy zbliżyć do niego tarczę zegarka.

Zatem podsumowując, w PKO BP można płacić za pomocą zegarków, korzystając z Apple Pay i Garmin Pay. Posiadacze smartwatchy z Google Pay muszą jeszcze trochę poczekać!

IVECO łączy siły z Hyundaiem IVECO łączy siły z Hyundaiem

Nowe pojazdy i wspólny rozwój technologii. Nowa współpraca I...

Technologie, które zmieniły rynek pracy Technologie, które zmieniły ry...

Technologia nigdy wcześniej nie była tak rozpowszechniona ja...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!