Ceny paliw idą gwałtownie w górę

Ceny paliw idą gwałtownie w górę

Elements envato

Mamy kolejną podwyżkę cen paliw! Wiesz, jaka jest tego przyczyna?

Jeszcze nie dawno ceny paliw były atrakcyjnie niskie – wszystko wskazywało na to, że głównym powodem jest właśnie pandemia. Teraz jednak ceny rosną. I to bez przerwy!

Ceny paliwa w marcu

Chociaż ceny rosną z tygodnia na tydzień, to jednak nie zapowiada się na to, by był to koniec. Z danych BM Reflex można się dowiedzieć, że litr benzyny kosztuje w Polsce średnio 5,08 zł. To najwyższa cena od wakacji w 2019 roku! Podobnie wygląda cena oleju napędowego. Zaś autogaz na chwilę obecną kosztuje średnio 2,53 zł za litr.

Sprawa nie wygląda uspokajająco. Zaledwie od połowy listopada ceny paliwa stale rosną (ok 68 groszy na dzień 14 marca za Pb95, 78 gr za olej napędowy i 43 gr za LPG. Podana kwota dotyczy ceny za litr).

Dlaczego paliwo drożeje

Wszystko tutaj ma przyczynę w cenie ropy naftowej. Ta natomiast jest droższa, niż na początku listopada. W Londynie za baryłkę trzeba zapłacić prawie 70 USD. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 5 miesięcy cena wzrosła o 84 procent!

Za paliwo płacimy znacznie więcej, niż w poprzednim roku. Wszelkie badania ostrzegają, że stan rzeczy może się utrzymać, a obniżki cen nikt nie przewiduje. Jak wypowiadają się eksperci BM Reflex, Urszula Cieślak i Rafał Zywert:

- W podrównaniu do cen sprzed roku, za benzyny płacimy dzisiaj ok. 32 gr/l więcej, za olej napędowy 24 gr/l, a za LPG – 44 gr/l. Powodem notowanych podwyżek na stacjach są wysokie ceny na rynku hurtowym, w efekcie wzrostu cen ropy naftowej w okolice 70 USD/bbl oraz osłabienia złotego wobec USD.

Jak myślicie, jak długo będzie się utrzymywać tendencja do podnoszenia się cen? Osobiście liczymy na szybką stabilizację, lub obniżkę!

Ceny paliw idą gwałtownie w górę Ceny paliw idą gwałtownie w gó...

Mamy kolejną podwyżkę cen paliw! Wiesz, jaka jest tego przyc...

Puste biura – załamanie na rynku? Puste biura – załamanie na ryn...

Zamknięte biura i praca zdalna - co z tymi wszystkimi pustym...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!