Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na rozmowie o pracę?

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na rozmowie o pracę?

beleggersbelangen

Masz niedługo rozmowę kwalifikacyjną? Jeśli tak, to zapoznaj się z tym krótkim artykułem.

Każdy, kto ma już za sobą rozmowę kwalifikacyjną na pewno wie, że nie tak łatwo dostać pracę. Według badań to pierwsze wrażenie rekrutera najczęściej wpływa na decyzję o zatrudnieniu. Warto pamiętać, że nie liczy się tylko to, jak bardzo mamy rozbudowane nasze CV ale to, jak wyglądamy i zachowujemy się przy pierwszym spotkaniu.

pw
(fot. medium)

Pierwsze wrażenie

  1. Pierwszą rzeczą, na jaką pracodawca zwraca uwagę, jest ubiór. Postaw na strój formalny, który będzie wyrażał twoją staranność i profesjonalizm. Najlepiej zawsze przygotować ubrania dzień przed spotkaniem i pamiętać, aby nie przesadzić z ilością perfum. 
  2. Nie możesz się spóźnić, dlatego dzień wcześniej sprawdź jak wygląda dojazd do firmy. Musisz uwzględnić godzinę spotkania - trzeba pamiętać, że na drodzę mogą wystąpić korki. Przyjedź przynajmniej 10 minut przed czasem. Jeśli jednak okazałoby się, że nie dasz rady dojechać na czas, to poinformuj o tym wcześniej firmę.
  3. Wypracuj w sobie pewność siebie. Jeśli się stresujesz przed wejściem na rozmowę spróbuj się rozluźnić, weź kilka głębokich wdechów. Zdobądź jak najwięcej informacji na temat firmy, bo może Ci to pomóc podczas rozmowy.
  4. Nawet uścisk dłoni może zostawić po Tobie wrażenie na innych. Dlatego postaraj się, by uścisk dłoni był pewny, nieprzesadnie mocny i nieprzesadnie słaby. Jeśli będzie zbyt słaby, to zostaniesz uznany za nieśmiałą i niepewną osobę, natomiast jeśli będzie zbyt mocny, to rekruter może uznać Cię za gwałtowną osobę. 
  5. Pokaż, że jesteś profesjonalistą. Weź ze sobą mały notes i długopis. Spytaj czy możesz zanotować najważniejsze kwestię. Dzięki temu pokażesz, że poruszane tematy są dla Ciebie ważne.
  6. Utrzymuj kontakt wzrokowy. Pamiętaj jednak, że prawidłowy czas trwania kontaktu wzrokowego w rozmowie kwalifikacyjnej powinien wynosić od około 30-50%. Co za dużo to niezdrowo. Ciągły kontakt wzrokowy sprawia, że ktoś się czuje niekomfortowo.

 

Specjalna sekcja o crowdfundingu na stronie KNF Specjalna sekcja o crowdfundin...

Crowdfunding w Polsce zyskuje na popularności. Przeczytajcie...

Ocenianie i ocena pracowników Ocenianie i ocena pracowników

Co warto wiedzieć o ocenianiu pracowników? Jakich technik oc...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!