Jak zacząć przygodę z inwestowaniem

Jak zacząć przygodę z inwestowaniem

MonitorFX

Regularna praca od 8 do 16 dla wielu osób to nie jedyne źródło dochodów. Niektórzy po godzinach bawią się w inwestowanie. Jednak jak to zrobić, aby nie stracić, a zyskać?

Umiejętność inwestowania pieniędzy jest bardzo przydatna w dzisiejszych czasach. Ryzyko z tym związane jest jednak dość wysokie i trzeba potrafić oszacować swoje szanse na zysk. Rozpoczynając przygodę z inwestowaniem warto zaznajomić się z kilkoma zasadami, które pomogą zmniejszyć potencjalne straty.

Zdjęcie akcji

fot. MonitorFX

Nie inwestujcie oszczędności

Nigdy nie inwestujcie jedynych pieniędzy, które posiadacie. Jeśli inwestycja się nie uda - zostaniecie z niczym. Odłóżcie kwotę przeznaczoną specjalnie w celu jej zainwestowania. W ten sposób zabezpieczycie się finansowo.

Podział inwestycji

Rozdzielcie swój kapitał na mniej i bardziej ryzykowne inwestycje. Jeśli kupujecie akcje i obligacje firm to zwróćcie uwagę, aby były one z różnych branż. Jeśli obracacie większymi kwotami warto ulokować część pieniędzy w zagranicznych bankach, na wypadek kryzysu.

Dobry research

Poszukajcie pism lub forów internetowych związanych z tematem inwestowania. Zainteresujcie się, w co opłaca się aktualnie inwestować, a co wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem. Nie starajcie się być mądrzejsi od reszty -  w końcu dopiero zaczynacie swoją przygodę i warto posłuchać porad innych, pewnie bardziej doświadczonych od Was.

Nie bierzcie kredytu

Kredyt wiąże się z koniecznością spłaty, najczęściej z niemałymi odsetkami. Jeśli inwestycja się nie uda lub zysk będzie mniejszy od kwoty, którą jesteście zobligowani spłacić - będziecie musieli pokryć koszty z własnej kieszeni. Bezpiecznej na początku inwestować jest własny kapitał.

Określcie akceptowalne ryzyko

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem straty. Określcie jaką część kapitału możecie stracić i zainwestujcie ją w bardziej ryzykowne akcje, resztę w bezpieczniejsze.

W przygodzie z inwestowaniem można bardzo dużo zyskać, ale też stracić. Rynek rządzi się swoimi prawami, więc warto pamiętać, aby pozostawać na bieżąco z panującymi na nim trendami.

Aktywa trwałe - czym są? Aktywa trwałe - czym są?

Co znajduje się w aktywach trwałych? W tym artykule znajdzie...

Pasywa - co warto wiedzieć? Pasywa - co warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć o pasywach? W tym artykule znajdziecie kil...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!