Bitcoin podnosi się po chińskim wahaniu

Bitcoin podnosi się po chińskim wahaniu

Benchmark.pl

Wartość Bitcoina wzrasta. Kryptowaluta zaliczyła duży spadek w zeszłym tygodniu, w związku z problemami finansowymi chińskiej firmy. Okazuje się, że był to fałszywy alarm,.

Ceny kryptowalut odbiły się we wtorek od 1-1/2-miesięcznych spadków w związku z ciężką wyprzedażą z dnia na dzień, związaną z obawami o możliwość niespłacenia pożyczki przez dewelopera China Evergrande. Co prawda nieco złagodniały, ale inwestorzy przygotowali się na większą zmienność.

Powrót na szczyt

Bitcoin, największa i najbardziej znana kryptowaluta, kosztowała około 43 tysięcy dolarów, powracając ze spadku do 40 192 $ na początku sesji. 6 września jej wartość osiągnęła najwyższy poziom od czterech miesięcy, wynoszący 52 000 dolarów.

Mniejszy rywal Bitcoina, Ether, moneta powiązana z blockchainem Ethereum, wzrosła o 1% do 3012 dolarów po tym, jak spadła poniżej 3000 $ po raz pierwszy od początku sierpnia. Rynki światowe rozpoczęły tydzień w burzliwym tonie po obawach, że kłopoty Evergrande mogą doprowadzić do pogorszenia sytuacji chińskiej i światowej gospodarki, co spowodowało wyprzedaż bardziej ryzykownych aktywów.

China Evergrande
Fot. Genesis Block

Istnieją pewne obawy

„Na razie nie możemy przyjąć bardzo pozytywnego poglądu, dopóki nie przejdziemy przez kilka następnych dni. W tej chwili jest to czysto związane z sentymentem i w rzeczywistości jest to bardzo niska płynność” – powiedział Matthew Dibb, dyrektor operacyjny w firmie Stack Funds z siedzibą w Singapurze, dostawcy funduszy indeksowych kryptowalut.

Spadek wartości kryptowalut następuje w czasie, gdy zainteresowanie instytucji tą materią wzrosło i sprawiło, że stała się ona bardziej popularna. Wiele banków inwestycyjnych zajmuje bardziej optymistyczne stanowisko, nie wskazując żadnych zagrożeń.

Kilka słów o inflacji Kilka słów o inflacji

Czym jest zjawisko inflacji i czemu należy bać się hiperinfl...

Bitcoin podnosi się po chińskim wahaniu Bitcoin podnosi się po chiński...

Wartość Bitcoina wzrasta. Kryptowaluta zaliczyła duży spadek...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!