Rosjanie już nie skorzystają z transferów w kryptowalutach. Pojawiła się nagła decyzja

Rosjanie już nie skorzystają z transferów w kryptowalutach. Pojawiła się nagła decyzja

The Japan Times

Część Rosjan stara się ominąć sankcje, wykonując operacje finansowe za pośrednictwem kryptowalut. Teraz ma to się skończyć.

Japońskie władze nakazały giełdom kryptowalut, aby nie przetwarzały transakcji z udziałem cyfrowych walut podlegających sankcjom przeciwko Rosji i Białorusi w związku z wojną w Ukrainie.

Zamknięte bramki

Krok ten został podjęty po oświadczeniu Grupy Siedmiu (G7), w którym stwierdzono, że kraje zachodnie nałożą sankcje na Rosjan, wykorzystujących zasoby cyfrowe w celu zwiększenia i przeniesienia swojego bogactwa.

Wśród zaawansowanych gospodarek G7 narastają obawy, że kryptowaluty są wykorzystywane przez rosyjskie podmioty jako luka w sankcjach finansowych nałożonych na kraj za inwazję na Ukrainę. Departament Skarbu USA wydał nowe wytyczne, które wymagają od amerykańskich firm zajmujących się kryptowalutami, aby nie angażowały się w transakcje z celami sankcji.

„Zdecydowaliśmy się je głosić, aby utrzymać dynamikę decyzji G7. Im szybciej, tym lepiej” – powiedział wysoki rangą urzędnik w Japońskiej Agencji Usług Finansowych.

FSA Japonia
Fot. TokenPost

Japonia mówi nie

Japoński rząd wzmocni środki przeciwko transferom finansowym za pomocą aktywów kryptograficznych, które naruszałyby sankcje. Japonia pozostaje w tyle za globalną zmianą wśród regulatorów finansowych w ustanawianiu bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących prywatnych walut cyfrowych, podczas gdy bogate potęgi G7 i Grupa 20 potęg wezwały do ​​większej regulacji „stablecoinów”.

FSA zapowiedziało, że nieautoryzowane płatności na rzecz celów objętych sankcjami, w tym za pośrednictwem aktywów kryptograficznych, podlegają karze do trzech lat więzienia lub grzywnie w wysokości 1 miliona jenów.

Globalni regulatorzy nadal są zaniepokojeni bezpieczeństwem nowego rynku dla inwestorów, biorąc pod uwagę jego wzrost popularności. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wymieniła możliwość manipulacji na rynku jako jeden z głównych powodów odrzucenia kilku wniosków o fundusze kasowe na giełdzie bitcoin.

Co to jest FinTech Co to jest FinTech

Kilka słów, które wyjaśnią Ci, czym właściwie jest FinTech....

4 filary FinTech 4 filary FinTech

Dowiedz się, z czego dokładnie składa się FinTech i jak wpły...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!